مهاجرت

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

بیمه مسافرتی کانادا یکی از مدارک ضروری برای زمانی است که در هنگام ورود به کانادا ممکن است به آن نیاز داشته باشید. برخلاف کشورهایی مانند استرالیا، هزینه درمانی در کانادا بسیار گران است و در صورت بیمه نبودن ممکن است هزینه زیادی را متحمل شوید. باید این نکته را بدانید که استفاده از خدمات اورژانسی مشمول استفاده از بیمه مسافرتی است و در صورت نیاز به مراقبت‌های درمانی می‌توانید با شماره ۹۱۱ یا ۰ در کانادا تماس بگیرید تا از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه درمانی استفاده کنید. لازم به ذکر است که شما برای مهاجرت، نیاز دارید تا اسناد و مدارک خود را ترجمه کنید. دارالترجمه ساترا، خدمات ترجمۀ رسمی را با بهترین کیفیت و بدون نیاز به مراجعۀ حضوری، به شما ارائه می‌دهد.

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و به خاطر موقعیتی که دارد هر ساله مهاجران و گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می‌کند. برای هر کاری که بخواهید وارد کانادا شوید، باید ابتدا بیمه مسافرتی کانادا را داشته باشید. اگر در کانادا به هر دلیلی دچار آسیب شدید، بیمه مسافرتی می‌تواند همه هزینه‌های درمانی‌تان را پوشش دهد. اگر بدون این بیمه وارد کانادا شوید، در صورت بروز هر گونه صدمه‌ای باید برای درمان خودتان هزینه زیادی را متحمل شوید.

 

تفاوت بیمه مسافرتی کانادا با بیمه سلامت

ممکن است فکر کنید بیمه سلامت کانادا همانند بیمه مسافرتی کانادا است، در حالیکه این دو بیمه تفاوت‌های بسیاری دارند. بیمه مسافرتی می‌تواند طیف وسیعی از هزینه‌های شما را پوشش دهد از جمله لغو سفر، گم شدن چمدان، هزینه‌های درمانی و بازگشت به وطن. به‌طور قابل توجهی برخی از پکیج‌های بیمه مسافرتی همه موارد بیمه سلامت را پوشش می‌دهند، بنابراین ممکن است با خرید بیمه مسافرتی کانادا نیازی به خرید بیمه سلامت کانادا نداشته باشید.

اگر از طریق اقامت دائم کانادا وارد این کشور شوید، از همه خدمات دولتی درمانی و مراقبت از سلامت کانادا بهره‌مند خواهید شد، اما در چند ماه اول پس از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه نخواهید بود. این مورد برای مجوز تحصیل یا مجوز کار در کانادا نیز صدق می‌کند (به جز در موارد استثنایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد).

اگر بخواهید از طریق ویزای تعطیلات کاری IEC وارد کانادا شوید، باید بیمه درمانی داشته باشید. در برخی مواقع می‌توانید برای بیمه مسافرتی پکیجی خریداری کنید که همه موارد اشاره شده در ویزای IEC را نیز پوشش می‌دهد. بیمه مراقبت از سلامتی استانی و همچنین بیمه درمانی از طرف کارفرما نیز به‌طور معمول این هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهند، از این رو نیاز هست که به‌صورت جداگانه بیمه مسافرتی کانادا را هم خریداری کنید.

انواع بیمه مسافرتی کانادا

رایج‌ترین مقوله‌هایی که بیمه مسافرتی کانادا را شامل می‌شود عبارتند از:

بیمه چمدان: گم شدن چمدان ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. با بیمه مسافرتی کانادا دیگر خیالتان راحت بود که در صورت گم شدن یا دزدیده شدن چمدان تمامی هزینه‌های آن به شما بازخواهد گشت.

بیمه درمان اورژانسی: این بیمه تمامی هزینه‌های درمان اورژانسی از جمله آسیب، تصادف یا بیماری را پوشش می‌دهد.

لغو سفر:  اگر اتفاقی بیفتد که مجبور شوید سفرتان را کنسل کنید و به خانه برگردید، هیچ مشکلی نیست و هزینه سفرتان به شما بازخواهد گشت.

وقفه در سفر: شاید در حین سفر مجبور شوید که باید فوراً به کشور خودتان برگردید. بله شما تحت پوشش بیمه هستد. این پوشش مشابه به کنسل شدن سفر است، اما شما را در طول سفر تحت پوشش قرار می‌دهد نه قبل از آن.

سیاست‌های فراگیر: اگر می‌خواهید بیمه مسافرتی کانادای شما همه موارد بالا را پوشش دهد، می‌توانید همه انواع پوشش بیمه‌هایی را که در بالا اشاره کردیم را انتخاب کنید.

بهترین بیمه مسافرتی کانادا برای مسافرین کدام است؟

شرکت‌های بیمه مسافرتی کانادا، بیمه مسافرتی درمانی را برای مسافرین و بازدیدکنندگان از کانادا پیشنهاد می‌کنند. این بیمه برای کسانی مناسب است که قصد دارند برای تعطیلات، کسب‌وکار و یا بازدید از خانواده به کانادا بیایند. در واقع، بهترین بیمه مسافرتی کانادا به نیازهای خود مسافران بستگی دارد.

آیا بیمه مسافرتی کانادا اجباری است؟

نه خیر، برای سفر به کانادا این بیمه اجباری نیست. همه بازدیدکنندگان از کانادا نیازی به این بیمه ندارند، اما به شدت توصیه می‌شود این بیمه را خریداری کنید. نظام سلامت عمومی کانادا هزینه‌های درمانی مسافران را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و برخی از استان‌ها ممکن است برای ورود به این استان‌ها، بیمه سلامت را ضروری بدانند. داشتن پوشش بیمه مسافرتی به شما کمک می‌کند تا در برابر هزینه‌های درمانی غیر منتظره و یا درمان‌های اورژانسی در امان بمانید. سیاست‌ها و شرایط بیمه مسافرتی در کانادا ممکن است تغییر کند، بنابراین قبل از خرید این نوع بیمه، آخرین اطلاعات در مورد آن را بررسی کنید.

 بیمه مسافرتی را چه زمانی خریداری کنیم؟

این بیمه را هر زمانی بخواهید می‌توانید خریداری کنید از زمان رزرو گرفته تا زمان خروج از کانادا. اما توصیه ما این است که از همان رزرو سفرتان این بیمه را خریداری کنید. اگر بخواهید بعد از سفر به کانادا این بیمه را خریداری کنید، قطعاً برخی از موارد پوشش بیمه از جمله لغو سفر و وقفه در سفر را شامل نخواهد شد.

 

کلام آخر

کشور کانادا به بیماران و افرادی که از خارج از کانادا وارد این کشور می‌شود هیچ گونه خدماتی ارائه نمی‌کند، از این رو بیمه مسافرتی کانادا می‌تواند شما را در برابر هزینه‌های هنگفت درمانی در کانادا در امان نگه دارد. این بیمه با بیمه سلامت کانادا متفاوت است و نباید با آن اشتباه گرفته شود. حتی می‌توانید با خرید این بیمه بسیاری از مواردی که در بیمه سلامت کانادا پوشش داده می‌شود را نیز خریداری کنید. برای انتخاب بهترین نوع بیمه مسافرتی بهتر است نیازهای خودتان را در نظر بگیرید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن