مهاجرت

تحصیل در استرالیا | هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا ! کشورهای مختلفی وجود دارند که دانشجویانِ رشته‌ها و گرایش‌های گوناگون برای ادامه‌ی تحصیل به این کشورها سفر می‌کنند و حتی بعد از آن تصمیم به اقامت دائم در آن کشور می‌گیرند. استرالیا یک کشور توسعه یافته در نیمکره جنوبی بوده و پایتخت آن شهر کانبرا است. مساحت  این کشور ۷.۶۹ میلیون کیلومتر مربع است که آن را به ششمین کشور پهناور جهان تبدیل کرده است. جمعیت این کشور بیش از ۲۵ میلیون نفر است. این کشور یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیاست که دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل و زندگی آن را انتخاب می‌کنند. کیفیت آموزشی بالا و دانشگاه‌های معتبر و با سابقه‌ی کشور استرالیا بیش از پیش بر محبوبیت آن افزوده است.  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید استرالیا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیلات و زندگی خود انتخاب کنید، حتما با ما در این نوشتار همراه باشید. در این مطلب نکات گوناگونی را در مورد هزینه تحصیل در استرالیا و موارد مربوط به آن، به شما ارائه می‌دهیم تا پاسخ این سوال برایتان روشن شود: تحصیل در استرالیا چقدر هزینه دارد؟ در این مطلب با ما همراه باشید.

تحصیل در استرالیا

۵ شهر در استرالیا در لیست ۳۰ شهر برتر دنیا برای دانشجویان از نظر هزینه و کیفیت زندگی قرار می‌گیرند و این امر افراد زیادی را برای ادامه تحصیل در این کشور ترغیب می‌کند. در مجموع، کشور استراليا داراي ۳۸ دانشگاه دولتي و ۲ دانشگاه خصوصي است. قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا شامل گروه هشت از جمله دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه های آدلاید، نیو ساوت ولز، کوئینزلند و سیدنی است. ملبورن از جمله محبوب ترین شهرهای کشور استرالیا محسوب می‌شود. دانشگاه های استرالیا امتیاز ۹۲.۶ در بین دانشگاه های دنیا کسب کرده‌اند که این امر رتبه چهارم را برای آن‌ها به ارمغان آورده است. زبان تحصیل در این کشور انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال، کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال و مقطع دکتری ۳ تا ۴ سال می‌باشد. نکته قابل توجه این است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند در طول هفته ۲۰ تا ۳۰ ساعت حین تحصیل کار کنند و به ازای آن مبلغ قابل قبولی دریافت کنند. از دیگر مزایای تحصیل در کشور استرالیا این است که دانشجویان پس از پایان دوره‌ی تحصیل می‌توانند اقامت دائم این کشور را گرفته و مشغول به کار مناسب با رشته خود شوند.

مزایای تحصیل در کشور استرالیا

 • وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر با سابقه درخشان در این کشور
 • امکان کار دانشجویی در هنگام تحصیل
 • امکان بهره مندی از کار و اقامت دائم پس از اتمام دوره تحصیلی
 • دارا بودن رفاه و امنیت بالا در سطح کشور
 • کیفیت بالای سیستم آموزشی

هزینه ویزای دانشجوی برای تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

برای رفتن به کشور استرالیا و ادامه تحصیل در این کشور، ویزاهای مختلفی وجود دارند که قیمت‌های آن‌ها می‌تواند تا حدود ۵۶۰ دلار باشد. همچنین این نکته قابل ذکر است که هنگام گرفتن پذیرش، دانشجویان باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهد بودجه کافی  برای زندگی به مدت یک تا دو سال در استرالیا خواهند داشت. مدارک لازم برای گرفتن ویزا شامل موارد زیر است:

 • پذیرش یک دوره تحصیلی از دانشگاه
 • تمکن مالی لازم
 • بررسی های مختلف پزشکی و بیمه درمانی
 • مدرک زبان با نمره کافی
 • فرم درخواست ویزا
 • عدم سوء پیشینه

نکته: برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا هر فرد باید آزمایش‌های گوناگونی نظیر آزمایشگاه‌های پزشکی و غیره بدهد که این‌ها بستگی به مواردی نظیر، رتبه جهانی کشور مبدا در زمینه بیماری سل، طول دوره اقامت در کشور استرالیا، نوع فعالیت درکشور استرالیا و یا وجود هر نوع شرایط پزشکی خاص و مهم دارد.

هزینه تحصیل در استرالیا

فرض کنید شما به زودی قصد سفر به کشور استرالیا را دارید تا در یکی از مقاطع، رشته مورد علاقه خود را دنبال کنید. در کنار همه مواردی که باید از پیش تعیین شود، برنامه ریزی مالی برای زندگی و تحصیل در استرالیا مانند سایر کشورها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس در مورد این موضوع تحقیق لازم را داشته باشید. هزینه تحصیل در استرالیا بسته به مقطع تحصیلی، رشته و شهر مورد انتخاب شما می‌تواند متغیر باشد. پس برای داشتن دوره تحصیلی موفق و به دور از مشکلات باید از پیش در مورد این موارد تحقیق کنید.

مدرسه

دوره ی ابتدایی وJunior

۶٫۰۰۰ $ تا ۳۰٫۰۰۰$ در سال

دوره ی متوسطه

۶٫۰۰۰ $ تا ۳۰٫۰۰۰$ در سال

 

Vocational Education and Training 

دیپلم و فوق دیپلم

۵٫۰۰۰$   تا ۲۰٫۰۰۰ $ در سال

 

دانشگاه

هزینه های اولیه مانند ورودی به دانشگاه و اخذ واحد

۹٫۰۰۰$ تا ۱۴٫۰۰۰$در سال

مدرک لیسانس در رشته هایی مانند اقتصاد- حقوق -هنر

۱۴٫۰۰۰$ تا ۳۵٫۰۰۰$ در سال

آزمایشگاه های مربوط به رشته های مهندسی و علوم پایه

۱۴٫۰۰۰$ تا ۳۵٫۰۰۰$ در سال

مدرک فوق لیسانس و دکترا

۱۵٫۰۰۰$ تا ۳۶٫۰۰۰$ درسال

 

هزینه تحصیلی در استرالیا-تحصیل در مقاطع گوناگون

همانطور که گفته شد هزینه تحصیلات دانشگاهی بر اساس مقاطع مختلف، متفاوت است. برای مثال، تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی حدودا بین ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار متغیر است و در مورد دانشگاه‌های خصوصی این میزان بالاتر از مقادیر گفته شده است.

دانشجویان معمولا برای ورود به دانشگاه‌های مختلف کشور استرالیا باید  حداقل نمره ۱۴ داشته باشند. در مقطع کارشناسی ارشد، این هزینه بین ۲۰ تا بالاتر از ۳۰هزار دلار متغیر است. باید به این نکته اشاره کرد که دانشجویان می توانند دوره های پژوهش محور و آموزش محور را در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنند.

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا حدودا بین ۱۴ هزار دلار تا ۴۰ هزار دلار است و این میزان برای برخی رشته‌ها نظیر پزشکی (ممکن است تا ۷۰ هزار دلار هم برسد) و غیره و همچنین دانشگاه‌های خصوصی بالاتر است. دانشجویان بایست سوابق و رزومه قابل قبولی داشته باشند که شامل مواردی مانند معدل مناسب، مقالات معتبر در ژورنال‌های معتبر، نمره مناسب زبان و گاها مدرک GRE و GMAT است. این موارد باعث می‌شوند تا دانشجویان بتوانند شانس پذیرش خود در دانشگاه مورد نظر خود را افزایش دهند. همچنین باید گفت که دانشجویان در ابتدای مسیر خود برای  تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا در مقطع دکتری، باید تاییدیه‌ای از یک استاد راهنما داشته باشند.

بر اساس موارد گفته شده تحقیق در مورد دانشگاه‌های این کشور پیش از اقدام برای پذیرش امری ضروری است تا حتی المقدور بتوان در دانشگاهی با هزینه کم‌تر به تحصیل در مقاطع مختلف ادامه داد. نکته قابل توجه دیگر اینکه، دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کشور استرالیا در صورت داشتن رزومه تحصیلی، تجربی و علمی قابل قبول، شانس بسیار بالایی برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی از دانشگاه‌های مختلف کشور استرالیا دارند. باید به این نکته توجه کرد که با توجه به رقابت بسیار بالا در مقطع دکتری، گرفتن بورسیه در این مقطع کمی دشوار است، اما اگر یک دانشجو موفق به دریافت هر کدام از بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکتری شود، دانشگاه هزینه و شهریه  تحصیل دانشجو را در آن مقطع پرداخت کرده و در هر سال هزینه‌های گوناگون زندگی و معاش دانشجو را نیز پرداخت می‌کند. همچنین قابل ذکر است که همسر دانشجویانی که در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند، مجوز کار را در کشور استرالیا دارند. ذکر این نکته ضروری است که هزینه تحصیلات پایه در کشور استرالیا حدودا بین  9000 تا ۱۴۰۰۰ دلار می‌باشد.

مقطع ابتدایی

در استرالیا مدارس به دو دسته ی دولتی و مستقل – کاتولیک تقسیم بندی میشوند.تقریباً ۶۵% از دانش آموزان در مدارس دولتی، ۳۴ % در مدارس کاتولیک و درصد کمی هم بدون مدرسه و درخانه درس می خوانند که بیشتر در روستاها چنین است.مدارس دولتی برای افراد مقیم و بومی مجانیاست درحالیکه مدارس مستقل -کاتولیک  شهریه می گیرند.البته هزینه هایی مانند لوازم التحریر ، لباس مدرسه و اردوهای مدرسه جز یارانه های دولتی به حساب نمی آیند و این هزینه ها ۳۱۶ دلار برای هر دانش آموز درسال تقریب زده می شود.

دانش آموزان از سن ۵ تا ۱۱ سالگی در مدارس دولتی هستند.کلاس ها اغلب مختلط هستند ولی در در مدارس خصوصی کلاس های جداگانه نیز وجود دارد.دانش آموزان اغلب برای همه درس های خود در یک کلاس هستندو همه دروس توسط یک معلم آموزش داده میشود.

مقطع متوسطه

این مقطع به دوره اول و دوم تقسیم می شود. دانش آموزان از سن ۱۲ تا ۱۶- ۱۷ سالگی در مقطع متوسطه هستند.تحصیل تا سال دهم اجباری است.دانش آموزان در این سال فارغ التحصیل و به دو دسته تقسیم می شوند.عده ای به دوره ی کارآموزی میروند و برخی دیگر آموزش هایی برای تجارت می بینند.سال یازدهم و دوازدهم دو سال پایانی دبیرستان هستند که دانش آموزان را آماده ی ورود به دانشگاه می کند.بسیاری از دانش آموزان بین المللی برای گذراندن مقاطع یازدهم و دوازدهم به استرالیا میروند.دانش آموزان بعد از پایان مقطع دوازدهم گواهی نامه خود را میگیرند که این گواهی نامه در هر ایالتی اسامی مختلفی دارد.

مقطع سوم

این مقطع از تحصیل در استرالیا  با نظام آموزشی کشور های دیگر تفاوت دارد.به این صورت که به دو بخش Vocational Education and Training (VET)و تحصیلات عالیه  (Higher Education)تقسیم میشود.

Vocational Education and Training

همه کشورها دارای تحصیلات عالیه هستند. ولی تعداد کمی از کشور ها دارای سیستم کسبی وتجاری (VET)هستند که در آن کارآموز بر اساس شایستگی هایش شناخته میشود و به پرورش توانایی های مربوط به تجارت توجه ویژه میشود.در واقع، نظام آموزشی کسبی وتجاری استرالیا کارآمدترین نظام برای شناسایی توانایی ها وپرورش آن در جهان است.VETشامل دو بخش عمومی و خصوصی است .بخش عمومی یا بخش دولتی به “Collage  ” یا ” TAFE ” شناخته میشود.همۀ این مؤسسات مراتب مختلفی از مدرک تحصیلی از رضایت نامه تا فوق دیپلم ارائه میدهند.امروزه برخی از این موسسات مدرک لیسانس نیز ارائه میدهند.

هزینه در استرالیا-سایر موارد

قابل ذکر است که نمره حداقل ۶ در آزمون آیلتس و یا نمرات هم تراز در آزمون تافل برای ورود به دانشگاه های مختلف استرالیا امری ضروری می‌باشد. دانشجویان در صورت نداشتن نمره کافی نمره زبان، می توانند از دوره‌های آموزشی استفاده کنند. هزینه دوره‌های گوناگون یادگیری زبان در کشور استرالیا امری است که باید به آن نیز توجه شود. این هزینه‌ها در حدود هفته‌ای ۳۰۰ تا ۴۰۰  دلار می‌باشد.

هزینه تحصیل در مدارس کشور استرالیا

تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور استرالیا بسته به نوع و مکان مدارس، به صورت تقریبی بین ۴۵۰۰۰ تا ۶۸۰۰۰ دلار است.

کمک هزینه‌های تحصیلی در کشور استرالیا

کمک هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌ها درکشور استرالیا، اکثرا مختص تحصیلات در مقاطع تکمیلی ارشد و دکترا و دوره‌های گوناگون تحقیقاتی است. فاندهای قابل استفاده برای دانشجویان بین‌المللی شامل چهار نوع است. یک مورد آن، کمک هزینه تحقیقی-پژوهشی کوتاه مدت مختص دانشجویان لیسانس و ارشد (مبلغ ۲۴ هزار برای تحصیلات به مدت شش ماه)، یک مورد دیگر برای دوره و آموزش‌های تخصصی (مبلغ ۱۸ هزار دلار برای تحصیلات به مدت ۴ ماه) و نوع دیگر آن برای آموزش‌های حرفه‌ای برای دوره‌های گوناگون نظیر دیپلم و یا مدارک فنی و حرفه‌ای می‌باشد، که تا حدود ۶۵۰۰ دلار در هر ترم است. یکی از فاکتورهای مهم در اخذ بورسیه برای دانشجویان داشتن پروپوزالی قوی است.

بیمه دانشجویی در استرالیا

در کشور استرالیا داشتن بیمه دانشجویی امری الزامی است و دانشجویان باید از زمان ورود تا اتمام تحصیل خود را بیمه کنند. هزینه بیمه برای هر فرد در کشور استرالیا حدودا ۶۰۰ دلار استرالیا بسته به نوع شرکت بیمه به ازای هر سال است. این هزینه برای یک زوج در حدود ۳۰۰۰ دلار و برای یک خانواده حدودا ۵۰۰۰ دلار می‌باشد. همچنین در ذیل تعدادی از شرکت‌های معتبر بیمه در استرالیا معرفی می‌شوند:

 • Nib
 • Bupa
 • Allianz
 • Medibank

همه این شرکت های ذکر شده در بالا ، بیمه با پوشش های درمانی گوناگونی را به افراد ارائه می دهند. اما شرط لازم برای ویزای دانشجویان بیمه استاندارد است . این بیمه می‌تواند شامل ویزیت پزشکان، داروها و هزینه های بیمارستان را پوشش می دهد . هزینه هایی نظیر مراقبت های دوران بارداری و زایمان، عینک، جراحی های زیبایی و غیره تحت پوشش بیمه استاندارد قرار نمی‌گیرند.

نحوه پرداخت شهریه در دانشگاه‌های کشور استرالیا

در دانشگاه‌های کشور استرالیا، هزینه و شهریه تحصیلی لزوما در بدو ورود دانشجو دریافت نمی‌شود و دانشجو می‌تواند این شهریه را طی فواصل زمانی گوناگون و مشخص که توسط دانشگاه مذکور تعیین می‌شود، پرداخت کند و این امر مزیت مهمی محسوب می‌شود.

 

چند نمونه از بهترین دانشگاه‌های استرالیا در سال ۲۰۱۹

در ذیل به تعدادی از دانشگاه‌های معتبر و نمونه کشور استرالیا در سال ۲۰۱۹ اشاره می‌شود:

 • The University of Melbourne
 • The University of Sydney
 • The University of Queensland
 • The University of Adelaide
 • The University of Newcastle, Australia
 • University of Wollongong
 • Queensland University of Technology
 • Macquarie University

هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا- برای دانشجویان

زندگی در کشور استرالیا به طور کلی از کیفیت بسیار بالایی در میان کشورهای مختلف برخوردار است و در نتیجه این کشور جز گزینه‌های بسیار پر طرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف است و قابل توجه است که با وجود کیفیت بالا هزینه‌های زندگی در این کشور، نسبت به برخی کشورهای دیگر قابل قبول و پایین‌تر است و این امر، ادامه زندگی را برای دانشجویان تسهیل می‌کند.

می‌توان گفت شرایط گوناگونی برای مسکن و زندگی دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می‌کنند، وجود دارد. به طور کلی، هزینه‌ی زندگی دانشجویی برای هر فرد مجرد در کشور استرالیا سالانه حدودا ۲۰،۰۰۰ دلار می باشد. هزینه‌های زندگی در استرالیا بستگی به موارد مختلفی مانند منطقه و نوع ساختمان و غیره دارد که یکی از این موارد دوری یا نزدیکی به شهرهاست. به عبارت دیگر، زندگی در بخش‌های دورتر از شهر نظیر روستاها هزینه کم‌تری برای افراد ساکن آن دارد و هرچه این فاصله به شهرهای مختلف این کشور کم‌تر شود، هزینه‌ها نیز به دنبال آن افزایش خواهند یافت. برای مثال اگر فردی بخواهد یک آپارتمان را در یک روستا در کشور استرالیا اجاره کند، میزان اجاره حدود ۱۰۰۰ دلار در هر ماه است اما اجاره همین آپارتمان در یکی از شهرها ممکن است تا حدود ۲۰۰۰ دلار در ماه نیز باشد.

دانشجویان می‌توانند به جای اجاره کردن خانه موارد جایگزین دیگری نیز داشته باشند. برای مثال دانشجویان می‌توانند به طور مشترک خانه‌ای را اجاره کنند که هزینه تقریبی آن حدود ۸۰ تا ۲۰۰ دلار در هفته است. اگر دانشجویی بخواهد در اقامتگاه (Homestay)، اقامت داشته باشد باید هزینه‌ی در حدود ۳۰۰ دلار در هر هفته را پرداخت کند. این نوع اقامت در واقع زندگی با برخی خانواده‌های استرالیایی است که منزل خود را به دانشجویان اجاره‌ می‌دهند. هزینه‌ی خوابگاه‌های مرتبط با دانشگاه بسته به دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است و این میزان حدودا ۲۷۰ تا ۳۷۰ دلار در هر هفته برای دانشجویان است. هزینه زندگی در مسافر خانه‌ها و اقامت گاه‌های موقتی برای دانشجویان حدودا بین ۸۰ تا ۱۳۵ دلار در هر هفته است.

هزینه وسایل نقلیه در کشور استرالیا

هزینه رفت و آمد

در کشور استرالیا رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مترو برای دانشجویان بسیار مقرون به صرفه بوده و پیشنهاد می‌شود. این هزینه بسته به مکان و همچنین مسافت مورد نظر بین ۱ تا ۳ دلار متغیر است. همچنین دانشجویان این امکان را دارند که از کارت‌های مخصوص که دارای تخفیف‌های خوب و ویژه برای دانشجویان است، استفاده کنند که این گزینه هزینه رفت و آمد آن‌ها را مدیریت می‌کند.

هزینه گاز و برق برای زندگی در استرالیا

این میزان در کشور استرالیا می‌تواند در حدود ۱۵۰ دلار باشد.

هزینه تلفن و اینترنت در کشور استرالیا

به طور حتم برای دانشجویی که تصمیم به اقامت در کشور دیگری را دارد، تلفن و اینترنت از موارد بسیار مهم است که باید آن‌ها را در نظر گرفت. دانشجویان قطعا برای پیشبرد بخش‌های مختلف تحصیلی نیاز به اینترنت دارند. اغلب دانشجویان می‌توانند از اینترنت دانشگاه خودشان استفاده کنند و دانشجویانی که قصد استفاده از اینترنت گوشی خود را دارند می‌توانند از نوعی از سیم‌کارت‌ها به نام Prepaid استفاده کنند.

هزینه غذا در کشور استرالیا

دانشگاه‌های کشور استرالیا دارای خدمات غذایی با قیمت مناسب برای دانشجویان هستند. در مورد هزینه رستوران‌های مختلف، به طور مثال رستوران‌هایی که فست فود ارائه می‌دهند هزینه در حدود ۳ تا ۱۵ دلار است. همچنان غذاهای ملیت‌های دیگر در رستوران‌های مختلف با هزینه‌ای کم در حدود ۵ تا ۱۵ دلار در دسترس افراد و دانشجویان است. اگر فردی بخواهد از رستوران‌های بسیار خوب و با کیفیت در کشور استرالیا استفاده کند، باید هزینه‌ای حدودا بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار را متقبل شود. هزینه معمول برای خوار و بار و سایر مواد غذایی از این دست، در حدود ۲۰۰ دلار برای هر فرد است.

هزینه ورزش و تفریحات گوناگون در کشور استرالیا 

هزینه ورزش و تفریحات گوناگون در کشور استرالیا

قطعا برای افرادی که از کشور خودشان مهاجرت کرده و وارد کشور دیگری شده‌اند داشتن تفریحات مختلف و همچنین بهره‌مندی از مزایای ورزشی می‌تواند اهمیت بالایی داشته و در روحیه و سلامتی افراد تاثیر به سزایی بگذارد. در برخی دانشگاه‌های کشور استرالیا استفاده از امکانات ورزشی  و تفریحی برای دانشجویان رایگان بوده و یا با هزینه بسیار ناچیزی همراه است. اگر فردی بخواهد تفریحاتی نظیر گشت و گذار در شهرهای مختلف استرالیا داشته باشد، باید هزینه‌ای در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ دلار را پرداخت کند.

حداقل هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا

حداقل هزینه‌های لازم برای زندگی در استرالیا در زیر ذکر می‌شوند:

 • دانشجو: حدود ۲۰ هزار دلار هزینه زندگی در یک سال
 • همسر دانشجو: حدود ۷ هزار دلار در یک سال
 • فرزند دانشجو: حدود ۴ هزار دلار در یک سال
سوالات متدوال :
مزایای تحصیل در کشور استرالیا چیست؟

این مزایا شامل بهره‌مندی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌ها، داشتن امنیت و رفاه، هزینه‌های معقول زندگی و معیشت و سایر موارد است.

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور استرالیا حدود چقدر است؟
 

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی حدودا بین ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار متغیر است. در مقطع کارشناسی ارشد، این هزینه بین ۲۰ تا بالاتر از  ۳۰هزار دلار متغیر است. تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا حدودا بین ۱۴ هزار دلار تا ۴۰ هزار دلار است.

آیا دانشگاه‌های استرالیا هزینه و شهریه تحصیلی را در ابتدا و به صورت یکجا دریافت می‌کنند؟

خیر- شهریه تحصیلی می‌تواند در فواصل زمانی مشخص که هر دانشگاه تعیین می‌کند پرداخت شود.

چه مواردی در دریافت ویزای استرالیا دارای اهمیت است؟

مواردی نظیر داشتن پذیرش از دانشگاه، عدم سو پیشینه، مدرک زبان، بررسی پزشکی و برخی موارد دیگر ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن