دسته‌بندی نشده

مهاجرت دندانپزشکان به امریکا

با پیر شدن جمعیت و آگاه‌تر شدن افراد نسبت به اهمیت سلامت دهان و دندان، احتمالاً تقاضا برای خدمات دندانپزشکی به‌طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. علاوه‌بر این، بسیاری از مناطق ایالات متحده نیاز زیادی به دندانپزشکان دارند. این تقاضا امکاناتی را برای دندانپزشکانی که در ایالات متحده و یا دیگر کشورها آموزش دیده‌اند و می‌خواهند که در این کشور فعالیت کنند، فراهم می‌کند. بااین‌حال، تقاضا برای دندانپزشکان باتوجه به منطقه، نوع و میزان تخصص، متفاوت است.

برای مهاجرت قطعا شما نیاز به ترجمه اسناد و مدارک تون رو به صورت رسمی دارید، ما در دارالترجمه ساترا بهترین سرویس ترجمه رسمی را در ایران ارائه می دیم برای اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

شرایط و مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به ایالات متحدۀ آمریکا به‌عنوان دندانپزشک

مهاجرت به آمریکا به‌منظور فعالیت به‌عنوان دندانپزشک، نیازمند داشتن شرایط تعیین‌شده از طرف دولت آمریکا است، برای این‌که فقط افراد متخصص و حرفه‌ای مجوز فعالیت دریافت کنند. در ادامه، برخی از شرایط مورد نیاز ذکر شده است:

 • تسلط بر زبان انگلیسی: باید تسلط خود بر زبان انگلیسی را با آزمون‌هایی نظیر TOEFL یا IELTS اثبات کنید.
 • به‌روزبودن اطلاعات و مهارت‌ها: بسیار مهم است که با آخرین نوآوری‌ها در زمینۀ دندانپزشکی آشنا باشید و در دوره‌های آموزشی به‌منظور ارتقای مهارت‌های خود شرکت کنید.
 • مهارت‌های نرم: مهارت‌های ارتباطی، همکاری و مدیریت بیماران در حوزۀ دندانپزشکی در این کشور اهمیت زیادی دارند و می‌توانند به شما در زمینۀ کاری کمک کنند.

چگونه به‌عنوان یک دندانپزشک به ایالات متحدۀ آمریکا مهاجرت کنید؟

مرحلۀ اول؛ برآورده کردن شرایط تحصیلی: باید دارای مدرک تحصیلی از یک دانشگاه معتبر داشته باشید. همچنین مدرک شما باید قابل مقایسه با مدرک DDS یا DMD از یک دانشکدۀ دندانپزشکی در ایالات متحدۀ آمریکا باشد.

مرحلۀ دوم؛ کسب تجربۀ بالینی: شما باید تجربۀ بالینی کار به‌عنوان دندانپزشک را در کشور خود داشته باشید.

مرحلۀ سوم؛ گذراندن آزمون ملی :NBDE (National Board Dental Examination)این آزمون که از دو بخش تشکیل شده است، دانش شما را در علوم دندانپزشکی، تصمیم‌گیری بالینی و مراقبت از بیماران ارزیابی می‌کند. برای دریافت مجوز فعالیت در این کشور، باید اول در این آزمون شرکت نمایید.

مرحلۀ چهارم؛ دریافت مجوز دندانپزشکی: باید در ابتدا مجوز خود را از ایالتی که قصد فعالیت در آن دارید، دریافت کنید. از آن‌جایی که روش‌های دریافت مجوز در هر ایالت متفاوت است، لازم است که قوانین مربوط به ایالتی مورد نظر خود را بررسی نمایید.

مرحلۀ پنجم؛ اخذ پیشنهاد کار: قبل از اقدام برای دریافت ویزای کاری، باید پیشنهاد کار از یک شرکت آمریکایی دریافت کنید. علاوه‌بر این، نیازمند حمایت شرکت مدنظر برای درخواست ویزای کاری خود هستید.

مرحلۀ ششم؛ درخواست ویزا: پس از دریافت پیشنهاد کار، می‌توانید درخواست ویزای کاری در ایالات متحده را ارسال کنید. ملاک تعیین ویزای مورد نیاز شما، توانایی‌ها و نوع کاری است که می‌خواهید انجام دهید.

مرحلۀ هفتم؛ آماده‌سازی برای مهاجرت: وقتی‌که ویزای شما تأیید شد، می‌توانید برای سفر به ایالات متحده و مواردی نظیر پیدا کردن محل اقامت، انتقال دارایی‌ها و بیمۀ سلامت خود برنامه‌ریزی و اقدام کنید.

چگونه خود را از دیگر دندانپزشکان متمایز کنید؟

درنظر داشتن موارد زیر، می‌تواند شما را از دیگر دندانپزشکان متمایز سازد.

 • اخذ مدرک کارشناسی ارشد در ایالات متحده؛
 • اخذ گواهی‌های حرفه‌ای در حوزۀ دندانپزشکی؛
 • شرکت در دوره‌های ارتقای مهارت‌های دندانپزشکی؛
 • شرکت در دورۀ آمادگی برای آزمون برروی میز
 • انتشار مقالات و تحقیقات علمی

چگونه به‌عنوان دندانپزشک در ایالات متحده فعالیت کنیم؟

در ادامه به برخی از عوامل مهمی که برای فعالیت به‌عنوان دندانپزشک باید درنظر داشته باشید، اشاره شده است:

 • در یک دانشکدۀ دندانپزشکی در ایالات متحده یا کشوری دیگر، برنامۀ DDS یا DMD را تکمیل کنید.
 • مجوز دندانپزشکی در ایالت مدنظر خود را دریافت کنید. معمولاً نیازمند گذراندن آزمون تئوری و عملی است.
 • ضمن شرکت در کنفرانس‌های دندانپزشکی و حضور در گروه‌های دندانپزشکان، شبکۀ ارتباطات خود را گسترش دهید.
 • دورۀ رزیدنسی را تکمیل کنید یا به‌عنوان دندانپزشک همکار برای کسب تجربۀ بالینی کار کنید.
 • برای یافتن شغل، آژانس‌های استخدامی دندانپزشکی و تماس مستقیم با مطب‌های دندانپزشکی را مدنظر داشته باشید.
 • برروی یک تخصص در دندانپزشکی تمرکز کنید تا بتوانید فرصت‌های شغلی و درآمد خود را افزایش دهید.

مزایای مهاجرت به‌عنوان دندانپزشک به ایالات متحدۀ آمریکا چیست؟

 • تقاضای بسیار بالا: تقاضای فراوانی در ایالات متحده برای دندانپزشکان وجود دارد که این امر باعث ایجاد بازار کار قوی و رقابتی می‌شود.
 • ثبات شغلی: به دلیل همیشگی بودن نیاز به درمان دندان، دندانپزشکی یک حرفۀ پایدار و ایمن است.
 • فرصت‌های رشد: با پیشرفت در تکنولوژی و درمان‌های نوآورانه، دندانپزشکان قابلیت یادگیری و توسعۀ مهارت‌های خود را دارند.
 • انعطاف در برنامۀ کاری: بسیاری از دندانپزشکان می‌توانند با فعالیت در مطب‌های خصوصی یا کلینیک‌ها، شیوه و زمان کاری منعطفی برای خود مهیا سازند.

خلاصه و نتیجه‌گیری
با افزایش نیاز به خدمات دندانپزشکی و وجود بازار کار پایدار و رضایت‌بخش، حرفۀ دندانپزشکی در ایالات متحده گزینه‌ای جذاب برای دندانپزشکان ماهر و متخصص است. دندانپزشکان خارجی می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و با غلبه بر چالش‌های دریافت مجوز دندانپزشکی، ضمن مهاجرت به این کشور، به سیستم بهداشتی و درمانی ایالات متحدۀ آمریکا کمک کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن