دسته‌بندی نشده

شناخت کشور آمریکا

شناخت آمریکا

ایالات متحدۀ امریکا در شمال قاره ی آمریکا قرار گرفته و سومین کشور بزرگ جهان است. پایتخت آن واشنگتن وبزرگترین شهر آن نیویورک است. ۳۱۵ میلیون جمعیت دارد. نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و دالاس از پرجمعیت ترین شهرهای آن هستند.

اگرچه زبان ملی کشور انگلیسی آمریکایی است ولی درسطح فدرال زبان رسمی وجود ندارد. ۸۰% از مردم به زبان انگلیسی و ۱۲% به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. اسپانیایی زبان دوم و زبان آموزشی در مدارس بحساب می آید پس از آن چینی و فرانسوی از زبان های رایج هستند. تحقیقات نشان داده است که اکثرمردم آمریکا درخانه به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند.

آمریکا کشوری سکولار است به این معنی که با فرمانداری یک دین بر بقیه ادیان مخالف است. مسیحیان پروتستان با ۵۱% و مسیحیان کاتولیک با ۲۳% بزرگترین گروه های مذهبی هستند و دیگر گروه های مسیحی، یهودی، بودایی و مسلمان به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند.

آمریکا کشوری آمیخته از فرهنگ های متفاوت است. ۶۶% مردم این کشور اروپایی، ۱۳% آفریقایی-آمریکایی هستند. گروه های آسیایی و اسپانیایی نیز به ترتیب با ۵% و ۱۶% از جمعیت وجود دارند که جمعیتشان در حال افزایش است. مردم امریکای شمالی در کل افراد اجتماعی و خوش برخورد هستند که با مهاجران به خوبی برخورد می کنند. با وجود اینکه آمریکایی ها افراد بسیار وطن دوستی هستند ولی در مقابل کم کاری دولت ومسایل سیاسی اعتراض خود را اعلام می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن