دسته‌بندی نشده

شناخت کشور کانادا

درباره ی کانادا

کانادا، دومین کشور وسیع دنیا است که در مرز شمالی ایالت متحدۀ آمریکا قرار دارد. دارای بلندترین خط ساحلی و بیشترین حجم آب شیرین در دنیاست.آب و هوای آن از محلی به محل دیگر بسیار متنوع است بطوریکه درطول ماه های زمستان (دسامبر،ژانویه و فوریه )دمای هوا در بیشتر نقاط کشور در طول روز و شب زیرصفر است.دمای برخی مناطق گاها به ۲۵ درجه زیر صفر می رسد واین درحالی است که سواحل غربی کانادا به ندرت دمای زیر صفر را تجربه می کنند.تابستان از ۲۱ ژوئن آغاز می شود.در قسمت های جنوبی کانادا دمای هوا به طور معمول بالای ۲۰ درجه سانتی گراد است و گاهی اوقات به ۳۰ درجه نیز می رسد.

جمعیت کانادا حدود ۳۴ ملیون نفر است که اکثر جمعیت آن در نواحی جنوبی ودر نزدیکی مرز آمریکا ساکن شده اند.آتاوا پایتخت کانادا بوده که حدود ۱ میلیون جمعیت دارد پرجمعیت ترین شهر کانادا تورنتو میبیاشد و شهر های مونترال و ونکوور در رده های بعدی قرار دارند.

زبان رسمی کشور انگلیسی کانادایی و فرانسوی کانادایی است.انگلیسی و فرانسوی وضعیت برابری در دادگاه های فدرال ، مجلس و همه سازمان های فدرال دارند.۹۸% مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند که ۵۷٫۸% فقط انگلیسی ۲۲٫۱% فقط فرانسوی ۱۷٫۴% به هردو زبان صحبت می کنند.در سال ۲۰۱۱ ، ۶ میلیون کانادایی زبان مادری غیر از زبان رسمی کانادا داشتند که از رایج ترین انها چینی-ایتالیایی-آلمانی-پونجابی و اسپانیایی است.

در این کشور تنوع گوناگونی از مذاهب دیده می‌شود، چرا که مذهب در این کشور آزاد است وآزادی مذاهب جزء حقوق آنها به حساب می آید. ۷۷ ٪ کانادایی‌ها مسیحی هستند که ٪۴۳ آنها کاتولیک بوده و بزرگ‌ترین گروه مذهبی کشور را تشکیل می دهند. ۱۶ ٪ از کانادایی‌ها اظهار داشته‌اند که مذهب خاصی ندارند۶ % مابقی به مذاهبی غیر از مسیحیت که بزرگ‌ترین آن اسلام است، اعتقاد دارند.

اگر برای مهاجرت به کانادا نیاز به ترجمه رسمی دارید می توانید مدارک خود را در دارالترجمه آنلاین ساترا آپلود کنید.

زندگی در کانادا

بر اساس گزارش سالانه رشد اقتصادی سازمان ملل از نظر طول عمر قابل انتظار در لحظه تولد، میزان سواد، مدرسه رفتن، درآمد ناخالص داخلی و چند موضوع دیگر، کانادا در میان بهترین کشورهای دنیا است و در رده چهارم قرار دارد. شهرهای بزرگ کانادا در لیست امن ترین، تمیز ترین و زیبا ترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن قرار میگیرند. میزان جرم و جنایت در کانادا از کمترین ها در سطح جهانی است، و نظام قضائی و نیروی پلیس تعلیم دیده، با احترام، سالم، سودمند و پیشرفته کانادا، نقشی چشمگیر در زندگی امن و آرام مردم کانادا دارند. زنان، کودکان و اقلیت ها به طور ویژه و با حساسیت خاصی توسط حکومت محافظت میشوند. خدمات بهداشتی و بیمارستانی در کانادا برای همگان رایگان هستند .کانادا از نظر میزان سن قابل انتظار در دنیا رتبه هشتم را دارد، انتظار میرود که هر کودک کانادایی حدود هشتاد و یک سال عمر کند که این نشان از کیفیت خوب زندگی در کانادا دارد.

کانادا کشوری فدراتیو هست یعنی در هر استان کانادا قوانین مختلفی وجود دارند، کانادا استانهایی با اقتصاد سوسیالیستی تر و کاپیتالیست تر دارد. در برخی استانها مالیات پایین هست و خدمات اجتماعی گرانتر، و در جاهایی برعکس. اگر مایل هستید که مالیات بالا بدهید و در عوض خدمات اجتماعی ارزانتر دریافت کنید میتوانید در جاهایی مثل کِبک زندگی کنید و اگر مایلید مالیات کمتری بدهید و در عوض هزینه های بیشتری داشته باشید میتوانید در جاهایی مثل آلبرتا زندگی کنید.

برخی از امکانات در نظر گرفته شده برای افراد مقیم کانادا

۱- استفاده از خدمات دولتی.

۲- استفاده ازوام کم بهره جهت خریدخانه تا ۸۵ % ارزش ملک

۳- استفاده ازوام کم بهره جهت خرید ماشین آلات وابزار جهت توسعه شرکت،مزرعه یا کارخانه خریداری شده

۴- استفاده ازخدمات بهداشتی ، درمانی و دارویی رایگان

۵- استفاده از دانشگاهها و مراکزعالی برای متقاضی اصلی ،همسریا فرزندان وی با وام و حقوق دردوران تحصیل عالیه

هزینه خدمات درمانی

سیستم بیمه درمانی کانادا یکی از جامع ترین بیمه های درمانی دنیاست ، به این صورت که یک بیمار از لحظه ورود به بیمارستان تا مرخص شدن هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند.همین طور ویزیت در مطب پزشکان هم با ارایه کارت بیمه به صورت رایگان است این بیمه تا حدود ۸۰ درصد قیمت داروها را تحت پوشش دارد.

هزینه مسکن

قیمت مسکن در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی بسیار ارزان است. بیش از هفتاد درصد کانادایی ها صاحب خانه خود هستند . خرید مسکن در کانادا، حتی با داشتن درآمد پایین از طریق وامهای درازمدت و کم بهره ممکن و بسیار آسان است.

مراجعه کنید.www.royallepage.caبرای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مسکن میتوانید به سایت

http://ville.montreal.qc.ca سایت رسمی شهر مونترال
http://vancouver.ca/سایت رسمی شهر ونکور
http://www.toronto.ca/سایت رسمی شهر تورنتو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن