دسته‌بندی نشده

زندگی در مالزی

        زندگی در مالزی

مالزی یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت است چراکه  محیطی بسیار زیبا و آرامی دارد همچنین دارای فرصت های شغلی زیاد با مخارج کم است. از دیگر موارد ضروری می توان به  نظام درمانی باکیفیت، و مدارس بین المللی مالزی اشاره کرد.

بسیاری از افراد به مالزی نمی آیند تا کار کنند بلکه می آیند تا از طبیعت زیبا و آب و هوای معتدل مالزی لذت ببرند. اروپایی ها در زمستان به مالزی میروند تا از هوای  معتدل آنجا استفاده کنند. بسیاری از مهاجران به سازمان “مالزی خانه دوم من ” یا (Maleysia  My Second Home – MM2H) ملحق می شوند تا بتوانند خانه ای بخرند.

برای مهاجرت به هر کشوری نیاز به ترجمه رسمی مدارک دارید برای ترجمه رسمی مدارک می توانید به سایت دارالترجمه ساترا مراجعه کنید.

یافتن کار در مالزی

بهترین راه، یافتن کمپانی های بین المللی است که در کشور خودتان نیز فعالیت می کنند تا با فرستادن تقاضانامه و C.V  فرصت داشتن شغل را رقم بزنید. بسیاری از مواقع شما نمی توانید مستقیما به مالزی بروید اما این کمپانی ها فرصت خوبی را برای شروع ایجاد می کنند. اگر شما دارای تحصیلات دانشگاهی باشید  می توانید در کمپانی های رده بالاتری اقدام بکار کنید.

هم چنین برای یافتن کار می توانید ازLinkedln  استفاده کنید.

کمپانی های مالزی فقط در شرایطی می توانند از کارمندان بین المللی استفاده کنند که مطمئن باشند هیچ اهل مالزی قادر به انجام آن کار نیست. البته استثنایی برای شغل های استراتژیکی مانند مدیریت  و اقتصاد و… وجود دارد. چونکه تعداد افراد تحصیل کرده در مالزی زیاد است بهتر است با مدرک حداقل لیسانس و ترجیحاً فوق لیسانس و با سابقه کاری وارد مالزی شوید.

شرایط مسکن

از اصلی ترین شهرهای مالزی برای اقامت Kuala Lumpur ، Georgetown و Johor Bahru است. اخیراً قیمت مسکن بسیار بالاست بطوریکه هرکسی نمی تواند در شهری مانند کوالامپور خانه اجاره کند بدون اینکه  کمتر از ۶۰۰۰RM  بپردازد ولی نکته ی مثبت این است که مهاجران می توانند ملک شخصی داشته باشند که قیمت آن رو به افزایش است. قیمت مسکن در کوالامپور بین ۳۰۰۰۰۰RM  و۲۰۰۰۰۰۰RM  متغیر است. قیمت مسکن در مرکز شهر کوالامپور و اطراف مکان های توریستی بیشتر است ولی در اطراف شهر می توان خانه هایی با قیمت پایین تر یافت.

شما میتوانید از طریق MM2H  یا Labuan برای رهن خانه اقدام کنید. بانک معمولاً با وام به متقاضیان کمک می کند تا بتوانند ملک شخصی داشته باشند و مبلغی حدود ۷۵% تا ۹۰% از مبلغ خانه را به صورت وام می پردازد.

خرید ماشین

قیمت ماشین در مالزی بسیار بالاست. اگر شما بتوانید یک بار شانس خرید ماشین را داشته باشید بسیار خوش شانس بوده اید و بدست آوردن چنین  فرصتی برای بار دوم بسیار بعید است. حداقل قیمت ماشین ۵۰۰۰۰۰RM  است.اما دو راه برای پیدا کردن ماشین مناسب با قیمت پایین تر وجود دارد.  Mudah.com.my یکی از سایت هایی است که می توانید طیف گسترده ای از ماشین های استفاده شده را پیدا کنید و دیگری درTown  PJ Old  که ماشین های دست دوم وجود دارند.

هزینه روزانه

هزینه روزانه در مالزی بسیار کمتر از کشورهای غربی است. میتوان ۳۰RM  تا ۴۰RM  برای سه وعدا غذا و نوشیدنی خرج کرد. غذاهای محلی معمولا بین ۱۰RM  تا ۲۰ RM است. اگربرای صرف قهوه خود به Starbucks  یا دیگر رستوران های غربی بروید قیمت ها دوبرابر می شود. محصولات غربی در مغازه ها و پاساژها بسیار گران تر هستند. علاوه بر هزینه ای مانند خوراک هزینه های  پارک ماشین، بنزین، بیمه درمانی وغیره نیز وجود دارد. قیمت بنزین و وسایل نقلیه بسیار ارزان است ولی قیمت بالای تاکسی بگونه ای است که یک جابه جایی به راحتی ۱۰RM  تا ۱۵RM می شود ولی اگر رانندگان از تاکسی متر استفاده کنند ارزان ترحساب می شود. قیمت مترو و اتوبوس ارزان تراز تاکسی  است.

 

برای کسب اطلاعات جامع تر می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید.

زندگی درمالزی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن