مشاوره و سفارش: واتس‌اپ
پس از تکمیل اطلاعات، دکمه افزودن به سبد خرید را بزنید. ارسال دقیق جزئیات به روند ترجمه شما سرعت می‌دهد.

ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان یا مدرک پیش دانشگاهی

ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان یا مدرک پیش دانشگاهی

انتخاب زبان

تعداد برگه های سند

تاییدیه‌ها

درصورت نیاز به هر تاییدیه یا خدمت، گزینه آن را انتخاب کنید. توجه داشته باشید تایید وزارت خارجه بدون تایید دادگستری امکان پذیر نیست.

تعیین تعداد نسخه

تعداد نسخه های مورد نیاز جهت ترجمه، هزینه ترجمه نسخه های اضافه 30% هزینه ترجمه نسخه اصلی خواهد بود.

زمان بندی

زمان انجام سفارش شما در هر دو حالت عادی و فوری به حجم کاری دارالترجمه بستگی دارد، زمان دقیق پس از ثبت سفارش توسط همکاران ما در ساترا به شما اعلام می‌شود.
انجام تاییدات به صورت متداول 3 روز کاری به زمان تحویل اضافه می‌کند.
توجه: دارالترجمه مسولیتی در قبال تایید نشدن مدارک و یا تاخیرات خارج از اختیارات خود ندارد.

نام صاحب مدرک -اختیاری

توضیحات دیپلم دبیرستان یا مدرک پیش دانشگاهی

ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی شما یکی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی و مهاجرت تحصیلی و گاهی مهاجرت کاری است.

در صورتی که مدارک تحصیلی خود (دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی) را گم کرده‌اید، باید به اداره‌ی آموزش و پرورش محل تحصیلتان مراجعه کنید. دقت داشته باشید که تمامی مدارک شما باید ممهور به مهر آموزشگاه ، دایره‌ی امتحانات و اداره آموزش و پرورش منطقه باشد. در صورتی که مدارک شما بدون مهر هستند باید به اداره آموزش و پرورش مراجعه کرده و این نقص مدارک را برطرف کنید. مدارک تحصیلی موقت فقط تا زمان اعتبار (شش ماه پس از تاریخ صدور) قابل ترجمه‌اند.

در صورتی که به تاییدات دادگستری و امور خارجه نیاز دارید، باید تاییدیه تحصیلی مدارک خود را به دارالترجمه ارائه بدهید. برای دریافت تاییدیه تحصیلی باید با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنید. دفتر پیشخوان خدمات دولت درخواست شما را به اداره‌ی آموزش و پرورش مربوطه می‌فرستد و در صورت تایید شدن مدارک، تاییدیه تحصیلی شما به دارالترجمه‌ای که به دفتر پیشخوان خدمات دولت معرفی کرده‌اید فرستاده می‌شود. توجه داشته باشید که تایید امور خارجه بدون مهر تایید دادگستری امکان‌پذیر نیست.

ممکن است به ترجمه مدارک زیر هم نیاز داشته باشید

قبل از معرفی دارالترجمه برای دریافت تاییدیه تحصیلی حتما هماهنگی‌های لازم را انجام بدهید و توجه داشته باشید که مترجمان رسمی بدون دریافت تاییدیه تحصیلی اجازه ندارند که مدارک شما را ترجمه کنند.

تأییدیه تحصیلی با مهر و امضای آموزش و پرورش مربوطه، درصورت برابر با اصل کردن رونوشت آن توسط اداره امور مترجمان رسمی قوه قضائیه قابل ترجمه و تأیید است؛ درصورت ارسال تأییدیه تحصیلی به دارالترجمه‌ها، مترجمین قبل از تأیید اداره امور مترجمان رسمی اجازه ترجمه‌ی سند را ندارند.

توجه داشته باشید که تایید امور خارجه بدون مهر تایید دادگستری امکان‌پذیر نیست.

نمونه عبارات تخصصی در ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی

عبارت فارسی ترجمه انگلیسی
وزارت آموزش و پرورش Ministry of Education
دوره‌ی متوسطه High School Education Program
دوره‌ی پیش‌دانشگاهی Pre-University Education Program
شاخه نظری ‌ Theoretical Branch
شاخه فنی و حرفه‌ای Technical and Vocational Branch
شاخه کاردانش Kardanesh (Practical Knowledge) Branch
علوم تجربی Natural Sciences; Experimental Sciences
ریاضی و فیزیک Mathematics and Physics
علوم انسانی Humanities; Human Sciences
علوم ریاضی Mathematical Sciences
معدل Average; GPA

اسپل صحیح کدام اسامی برای ترجمه مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی مورد نیاز است؟

اسپل صحیح این اسامی (مطابق با پاسپورت) برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی مورد نیاز است:

  • نام و نام خانوادگی صاحب مدارک
  • نام پدر

هم‌چنین، در ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی، تاریخ تولد صاحب مدارک به میلادی (تاریخ درج شده در گذرنامه) مورد نیاز است.

نکاتی که در ترجمه رسمی مدرک پیش‌دانشگاهی و دیپلم باید رعایت شود

نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ و محل تولد، شماره شناسنامه/ملی، نام رشته، معدل، شماره سریال، تاریخ و شماره ثبت، امضاها، مهرها و تمبرها

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره قیمت، نحوه تایید شدن و زمان انجام کار، سفارش خود را ثبت کنید.

سوالات متداول

مطابق با نرخ و تعرفه مصوب ترجمه رسمی اعلام شده توسط دادگستری در سال 1400، هزینه‌ی ترجمه رسمی هر یک از مدارک دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی به زبان انگلیسی مبلغ 42,000 تومان است و بابت هر نسخه‌ی اضافه مبلغ 12,600 تومان به هزینه‌ی ترجمه اضافه می‌شود. هم‌چنین برای ترجمه مجدد دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی تا شش ماه بعد از تحویل ترجمه، 30% هزینه‌ی ترجمه رسمی دریافت می‌شود. بعد از شش ماه، ترجمه مجدد انجام می‌شود و هزینه‌ی ترجمه کامل اخذ می‌گردد. هزینه‌های دفتر به ازای هر سند 20,000 تومان است.
هزینه‌ی تاییدات دادگستری برای هر مدرک مبلغ 65,000 تومان و هزینه‌ی تاییدات امور خارجه (برای هر برگ ترجمه) مبلغ 30,000 تومان است.
در دارالترجمه ساترا، ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، روسی، ترکی، عربی، آلمانی و اسپانیایی انجام می‌شود.
ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی (و سایر مدارک عادی و فرمی) در دارالترجمه ساترا (بدون در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای تاییدات دادگستری و امور خارجه و دریافت تاییدیه تحصیلی) تا حداکثر سه روز کاری انجام می‌شود.

ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی (و سایر مدارک عادی و فرمی) در دارالترجمه ساترا (بدون در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای تاییدات دادگستری و امور خارجه و دریافت تاییدیه تحصیلی) تا حداکثر سه روز کاری انجام می‌شود.

جمع‌بندی

شما برای مهاجرت تحصیلی و کاری به ترجمه رسمی مدارک خود از جمله دیپلم دبیرستان و مدرک پیش‌دانشگاهی نیاز دارید. دارالترجمه ساترا می‌تواند ترجمه رسمی مدارک شما را همراه با تاییدات دادگستری و امور خارجه به زبان‌های مختلف مانند انگلیسی، فرانسوی، روسی، ترکی، عربی، آلمانی و اسپانیایی انجام بدهد. خدمات نوین دفتر ترجمه رسمی ساترا به گونه‌ای است که برای دریافت خدمات ترجمه هیچ نیازی به مراجعه‌ی حضوری به دارالترجمه ندارید. پیک رایگان دارالترجمه برای ارسال و دریافت مدارک در شهر تهران ارسال می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02145391000 تماس بگیرید.