دسته‌بندی نشده

GRE چیست؟

آزمون بین المللی GRE مخفف Graduate Records Examination میباشد که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

این آزمون معمولا برای ادامه تحصیل در کشورهای آمریکا و کانادا مورد نیاز است. هدف از این آزمون سنجش مهارت درک و استنتاج متون علمی دشوار است. نمره بالا در این آزمون برگ برنده ای برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی است.

این آزمون به مدت ۵ سال اعتبار دارد. انواع آزمون GRE این آزمون دارای دو نوع GRE General و GRE Subject می باشد. معمولا اکثر رشته های مهندسی به آزمون GRE General احتیاج دارند. و GRE Subject برای برخی رشته های خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی برگزار می شود.

نیاز به این آزمون ها توسط دانشگاه مشخص می شود و ممکن است در برخی دانشگاه ها این آزمون ها الزامی نباشد. بنابراین حتما به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و در قسمت admission requirement مشاهده کنید که به چه آزمون هایی احتیاج دارید. آزمون GRE General نمره منفی ندارد ولی آزمون GRE Subject نمره منفی دارد بطوریکه به ازای هر چهار پاسخ اشتباه یک امتیاز منفی میگیرید. برخلاف آزمون GRE General که در همه ماه های سال و چندین بار در ماه برگزار می شود، آزمون GRE Subject فقط در ماه های سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می شود. نمره این آزمون بین ۲۰۰ تا ۹۹۰ است که به صورت ۱۰ نمره ای تغییر می کند. چگونگی امتحان GRE General آزمون جی آر ای مهارت های شما را در سه بخش ارزیابی می کند:

۱- رایتینگ تحلیلی Analytical Writing

• دو سوال که هرکدام ۳۰ دقیقه هستند. این بخش نمره ای از ۶ دارد که به صورت نیم نمره ای تغییر می کند.

• در رایتینگ تحلیلی قدرت بحث و تحلیل شما سنجیده می شود.

• آزمون با رایتینگ آغاز می شود.

۲- دامنه لغت و درک مطلب Verbal Reasoning

• دو مجموعه سوال ۲۰ تایی که هر کدام ۳۰ دقیقه هستند. این بخش نمره ای بین ۱۳۰ تا ۱۷۰ دارد و نمره ها به صورت ۱ نمره ای تغییر می کنند.

• در این بخش تعدادی متن به شما داده می شود و سوالاتی پیرامون آن متن مطرح می شود.

• نحوه دیگر سوالات این بخش به گونه ای است که در یک پاراگراف تعداید جای خالی وجود دارد که شما بر اساس مفهوم پاراگراف باید کلمه مناسب را از بین کلمات داده شده انتخاب کنید.

۳- استدلال ریاضی Quantitative Reasoning

• دو مجموعه سوال ۲۰ تایی که هر کدام ۳۵ دقیقه هستند. نمره بخش ریاضیات هم دقیقاً مشابه بخش وربال است.

• ریاضیات این بخش ریاضیاتی سطح بالا نیست و حتی شاید از ریاضیات دبیرستان نیز ساده تر باشد. اما باتوجه به محدود بودن زمان داشتن سرعت عمل و دقت مهم ترین رکن این بخش از آزمون می باشد.

• نمره GRE General، مجموع نمره های بخش های وربال و ریاضی است که عددی بین ۲۶۰ تا ۳۴۰ می باشد. برای اطلاع از مینیمم نمره لازم برای اخذ پذیرش، باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن