دسته‌بندی نشده

تحصیل در مالزی

                 تحصیل در مالزی


سال های تحصیلی

افزایش سطح تحصیلات یکی از وظایف دولت است که همواره تلاش می کند امکان تحصیل را  برای همه ایجاد کند. نظام آموزشی مالزی همه مقاطع ابتدایی تا دانشگاه را شامل می شود. دوره ی ابتدایی و دبیرستان تحت نظارت ((MOE و تحصیلات عالی تحت نظارت ((MOHE است.

برای مهاجرت به هر کشوری نیاز به ترجمه رسمی مدارک دارید برای ترجمه رسمی مدارک می توانید به سایت دارالترجمه ساترا مراجعه کنید.

 

دوره ابتدایی و دبیرستان

دوره ابتدایی (دوره ۶ ساله) و دوره دبیرستان( ۵سال که شامل ۳ سال اولیه دبیرستان و۲سال پایانی)، ۱۱ سال، تحصیل بدون هزینه را برای دانش آموزان رقم می زند. شروع دوره دبستان از ۷ سالگی است و گذراندن دوره ی ابتدایی برای همه ی کودکان بین ۷تا ۱۲ سال اجباری است . آزمون های عمومی در پایان هر دوره ۶سال ابتدایی، ۳سال اولیه و ۲ سال پایانی دبیرستان گرفته می شود.

دوره کالج

بعد از اتمام دبیرستان، دانش آموزان می توانند در یک دوره ۱-۲ ساله شرکت کنند که آنها را برای ورود به دانشگاه آماده می کند. قبل از ورود به دانشگاه گذراندن ۱۲ سال آموزش در مدارس و کالج اجباری است.

 

تحصیلات عالی

سال های تحصیلی برای دانشگاه های مختلف متفاوت است و هر موسسه ای دوره تحصیلی مخصوص به خود دارد ولی به طور کلی، سال به یک دوره ۳ ماهه و یک دوره ۶ ماهه تقسیم می شود. سال تحصیلی معمولا از اواخر بهمن یا اوایل اسفند آغازو درماه مهر تمام می شود. در برخی شرایط امکان شروع ترم در ماه تیر نیز وجود دارد. اکثر واحدهای درسی کل سال طول می کشند ولی برخی را میتوان در یک دوره ۶ ماهه پایان داد. کلاس ها از روز دوشنبه تاجمعه برگزار می شوند و امکان استفاده از کتابخانه و آزمایشگاه در آخر هفته  برای دانشجویان وجود دارد. امتحانات نیز معمولا در روز شنبه برگزار می شوند.بعضی از دانشگاه ها کلاس هایی را در آخرهفته برگزار می کنند تا دانشجویان شاغل بتوانند از کلاس های درسی بهره ببرند.همچنین ترم های تابستانه از آبان تا بهمن برگزار می شوند.

کشور مالزی همواره درحال بهبود وضعیت تحصیل در این کشور بوده که باعث شده کشورهای دیگر مانند انگلستان، آمریکا، استرالیا و نیوزلند شعبه هایی از دانشگاه های خود را در مالزی ایجاد کنند. بنابراین امکان پذیرش دانشجویان بین اللملی در مالزی وجود دارد.

در مالزی، امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها وجود دارد که به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان می توانند یکی ازسه حالت زیر را برای مکان تحصیل خود انتخاب کنند.

الف)تحصیل در دانشگاه های خصوصی و گرفتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس که اعتبار جهانی دارد.

ب)تحصیل در شعبه های دانشگاه های دیگر کشورها در مالزی  و دریافت مدرک از دانشگاه مبدا.

ج)تحصیل در کالج های خصوصی تحت سیستم ۰+۳٫

 

هر دانشجو لازم است که بیمه درمانی داشته باشد وموسسات فقط بیمه ی EMGS را از مهاجران می پذیرند.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن