دسته‌بندی نشده

کمک هزینه تحصیل در آمریکا

اکثریت دانشجویان بین المللی(۶۵%) با پشتیبانی خانواده  و خودشان هزینه های تحصیل خود را پرداخت می کنند. ۲۳% توسط دانشگاه های آمریکا و ۱۲% دیگر توسط دانشگاه های کشوری که از آن اعزام شده اند، هزینه های تحصیل را می پردازند.

برای زندگی در آمریکا نیاز به ترجمه رسمی مدارکتان را دارید در این راه دارالترجمه ساترا در کنار شماست.

دانشجویان برای پرداخت هزینه ی تحصیل خود می توانند از روش های زیر کمک بگیرند:

الف) کمک هزینه تحصیلی scholarship

دانشگاه های آمریکا بخشی ازهزینه ی تحصیلی دانشجویان بین المللی را به عنوان کمک هزینه (sholarship) می پردازد. که این کمک هزینه بر اساس فعالیت و پیشرفت های تحصیلی، داشتن مهارت هایی مانند مدیریت، داوطلب شدن در انواع فعالیت های دانشجویی وفعالیت های ورزشی، هنری واجتماعی است. داشتن تسلط کافی بر زبان انگلیسی با نمره حداقل ۹۰ در TOEFL و نمره ۶٫۵ در IELTS برای دریافت کمک هزینه تحصیلی لازم است.

کسب کمک هزینه تحصیلی رقابت  شدیدی را بین دانشجویان ایجاد می کند چون تعداد محدودی کمک هزینه برای دانشجویان فراهم است و فقط یک سوم دانشجویان بین المللی موفق به دریافت کمک هزینه می شوند که مقدار سالیانه آن از۰۰۰۶$  تا ۳۰۰۰۰ $ متغیر است. مقدار کمک هزینه برای هر دانشجو براساس فعالیت های دانشجو تغییر می کند.

ب) وام تحصیلی loan

وام تحصیلی نوعی قرض گرفتن است که دانشجویان موظف به برگرداندن آن هستند.عده ی کمی از دانشجویان بدون دریافت وام می توانند هزینه های تحصیل خود را بپردازند.

سه نوع وام وجود دارد:

          وام دانشجویی : دانشجویان می توانند وام دریافت کنند ولی تا زمان فارغ التحصیلی خود نیازی به بازگرداندن وام ها نیست.

          وام والدین : در این نوع وام به والدین اجازه داده می شود تا هزینه تحصیل فرزندان خود را پرداخت کنند.

          وام اضطراری : در صورتی که دو نوع وام ذکر شده نتوانند همه ی هزینه را پرداخت کنند، از موسساتی می توان وام دریافت کرد.

قابل ذکر است که این وام ها باید پرداخته شوند واگر دانشجو نتواند دوره تحصیل خود را تمام کند یا بعد از فارغ التحصیلی شغلی نداشته باشد، پرداخت وام ها ممکن است مشکل ایجاد کند بنابراین به دانشجویان پیشنهاد می شود که در دوره تحصیل خود به کارهای پاره وقت بپردازند تا کمتر مجبور به گرفتن وام شوند.

ج) شغل های دانشجویی work-study

شغل های دانشجویی در آمریکا، امکان کار قانونی را برای دانشجویان بین المللی درشرکت های آمریکایی در طول دورۀ کارشناسی ارشد فراهم می کند. این برنامه فرصت خوبی برای کسب تجربه و پرداخت هزینه دانشگاه و زندگی برای دانشجویان است. دانشجویان معمولاً در آخر هفته یا بعد از ظهرها به این کارها می پردازند. دانشجویان می توانند تا۴۰ ساعت در در شغلی که به رشته ی اصلیشان مرتب است کارکنند ولی حداقل لازم است تا ۱۵ ساعت سر کلاس های درس دانشگاه خود حاضر شوند. میزان درآمد به توانایی و شایستگی دانشجو بستگی دارد.

دورۀ این برنامه، باتوجه به رشته و دانشگاه بین  ۱۵ تا۲۴ ماه متغیر است. اما گاهی ۱ تا۶ ماه دیگر به دانشجو فرصت می دهند تا دوره ی آموزشی خود را با موفقیت به پایان برساند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن