مشاوره و سفارش: واتس‌اپ
پس از تکمیل اطلاعات، دکمه افزودن به سبد خرید را بزنید. ارسال دقیق جزئیات به روند ترجمه شما سرعت می‌دهد.

ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

انتخاب زبان

تاییدیه‌ها

درصورت نیاز به هر تاییدیه یا خدمت، گزینه آن را انتخاب کنید. توجه داشته باشید تایید وزارت خارجه بدون تایید دادگستری امکان پذیر نیست.

تعیین تعداد نسخه

تعداد نسخه های مورد نیاز جهت ترجمه، هزینه ترجمه نسخه های اضافه 30% هزینه ترجمه نسخه اصلی خواهد بود.

زمان بندی

زمان انجام سفارش شما در هر دو حالت عادی و فوری به حجم کاری دارالترجمه بستگی دارد، زمان دقیق پس از ثبت سفارش توسط همکاران ما در ساترا به شما اعلام می‌شود.
انجام تاییدات به صورت متداول 3 روز کاری به زمان تحویل اضافه می‌کند.
توجه: دارالترجمه مسولیتی در قبال تایید نشدن مدارک و یا تاخیرات خارج از اختیارات خود ندارد.

نام صاحب مدرک -اختیاری

توضیحات گواهی عدم سوء پیشینه

برخی از کشورها و سفارت‌ها برای صدور انواع ویزا (تحصیلی، کاری، توریستی) از شما ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری را درخواست می‌کنند.

برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه کیفری باید به یکی از مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید و مراحل درخواست گواهی و انگشت‌نگاری را کامل کنید. بهتر است برای تسریع روند کار به مراکزی مراجعه کنید که انگشت نگاری الکترونیکی در همان مراکز انجام می‌شود. در برخی موارد که افراد سابقه کیفری غیرموثر دارند گواهی عدم سوء پیشینه توسط سازمان عفو و بخشودگی صادر می‌شود و در روند کاری هیچ تفاوتی وجود ندارد. گواهی عدم سوء پیشینه معمولاً حدود یک تا دو هفته (و گاهی بیشتر از آن) پس از ثبت درخواست صادر می‌شود و برای ترجمه شدن تا یک ماه پس از تاریخ صدور اعتبار دارد.

  • افرادی که برای سفارت‌خانه‌های خارج از كشور نیاز به عدم سوء پیشینه دارند، می‌بایست اصل گذرنامه و كپی صفحه اول آن را به عنوان معرفی نامه ارائه نمایند.
  • دفاتر به هیچ وجه حق انگشت نگاری برای افراد بالای 70 سال را نداشته و این افراد در تهران می بایست به اداره سجل كیفری دادسرای تهران واقع در خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، خیابان 12 فروردین، ساختمان تبریزچی مراجعه و در شهرستان بر اساس اعلام پلیس آگاهی نمایند.
  • اتباع خارجی جهت دریافت گواهی تشخیص هویت در تهران می‌بایست به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا واقع در خیابان دکتر شریعتی، نبش خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا و در شهرستان‌ها به اداره اتباع خارجی مراجعه نمایند.

ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تنها با همراه داشتن اصل مدرک قابل تایید دادگستری و امور خارجه است. توجه داشته باشید که تایید امور خارجه بدون مهر تایید دادگستری امکان‌پذیر نیست.

ممکن است به ترجمه مدارک زیر هم نیاز داشته باشید

نمونه عبارات تخصصی در ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

عبارت فارسی ترجمه انگلیسی
دادسرا و دادگاه انقلاب Public Prosecutor’s Office and Revolution Court
گواهی عدم سوء پیشینه Police Clearance Certificate
سجل کیفری Criminal Records
سابقه محکومیت کیفری ‌Record of Criminal Conviction

اسپل صحیح کدام اسامی برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری مورد نیاز است؟

اسپل صحیح این اسامی (مطابق با پاسپورت) برای ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری مورد نیاز است:

  • نام و نام خانوادگی
  • نام پدر
  • محل صدور شناسنامه

هم‌چنین در ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، تاریخ‌ تولد میلادی صاحب گواهی (تاریخ درج شده در گذرنامه) مورد نیاز است.

انواع مدرک سند ازدواج و نکاتی که در ترجمه رسمی آن باید رعایت شود

شماره و تاریخ ثبت ازدواج، نام و نام خانوادگی زوجین، تاریخ و محل تولد زوجین، شرایط ازدواج، مهر و امضای دفتر ازدواج

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره قیمت، نحوه تایید شدن و زمان انجام کار، سفارش خود را ثبت کنید.

انواع مدرک گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و نکاتی که در ترجمه رسمی آن باید رعایت شود

نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره ملی، تاریخ تولد، مهر و امضا، مدت اعتبار گواهی

سوالات متداول

مطابق با نرخ و تعرفه مصوب ترجمه رسمی اعلام شده توسط دادگستری در سال 1400، هزینه‌ی ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری به زبان انگلیسی مبلغ 40,000 تومان است و بابت هر نسخه‌ی اضافه مبلغ 12,000 تومان به هزینه‌ی ترجمه اضافه می‌شود. هم‌چنین برای ترجمه مجدد گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تا شش ماه بعد از تحویل ترجمه، 30% هزینه‌ی ترجمه رسمی دریافت می‌شود. بعد از شش ماه، ترجمه مجدد انجام می‌شود و هزینه‌ی ترجمه کامل اخذ می‌گردد. هزینه‌های دفتر به ازای هر سند 20,000 تومان است.
هزینه‌ی تاییدات دادگستری مبلغ 65,000 تومان و هزینه‌ی تاییدات امور خارجه (برای هر برگ ترجمه) مبلغ 30,000 تومان است.
در دارالترجمه ساترا، ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، روسی، ترکی، عربی، آلمانی و اسپانیایی انجام می‌شود.
ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری (و سایر مدارک عادی و فرمی) در دارالترجمه ساترا (بدون در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای تاییدات دادگستری و امور خارجه) تا حداکثر سه روز کاری انجام می‌شود.

جمع‌بندی

شما برای دریافت انواع ویزا به ترجمه رسمی مدارک خود از جمله گواهی عدم سوء پیشینه کیفری نیاز دارید. دارالترجمه ساترا می‌تواند ترجمه رسمی مدارک شما را همراه با تاییدات دادگستری و امور خارجه به زبان‌های مختلف مانند انگلیسی، فرانسوی، روسی، ترکی، عربی، آلمانی و اسپانیایی انجام بدهد. خدمات نوین دفتر ترجمه رسمی ساترا به گونه‌ای است که برای دریافت خدمات ترجمه هیچ نیازی به مراجعه‌ی حضوری به دارالترجمه ندارید. پیک رایگان دارالترجمه برای ارسال و دریافت مدارک در شهر تهران ارسال می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02145391000 تماس بگیرید.